Ana Sayfa İngiltere Premier Ligi Alex Ferguson yeniden Manchester’da

Alex Ferguson yeniden Manchester’da

Manchester United’ın efsane çalıştırıcısı Sir Alex Ferguson, zafer dolu günleri yeniden yaşatmak için takımda yeni bir göreve başlamaya hazırlanıyor.

Kırmızı Şeytanlar’ın en başarılı teknik direktörü Sir Alex Ferguson, geçtiğimiz hafta Jose Mourinho’nun görevine son verilmesinin ardından Ole Gunnar Solskjaer’in takımın başına geçmesi için aracılıkta bulunmuştu. Alex Ferguson yalnızca Solskjaer’in göreve gelmesini değil aynı zamanda eski asistanı Mike Phelan’ın da tekrar takıma katılmasını da sağladı. Yeni hoca Solskjaer’in planları arasında ise eski hocası Ferguson ile düzenli bir çalışma ilişkisi kurmak var.

Danışmanlık teklifi

Başkan yardımcısı Ed Woodward gözetiminde gerçekleşen 3 başarısız teknik direktör değişiminin ardından, kulüpte işleri yoluna koymak istiyor. Bunun için ise yaptığı ilk iş Ferguson’un kapısını çalmak. Mourinho’nun gönderilmesinin ardından doğru insandan yardım alınması gerektiğini düşünen Woodward, Ferguson’un önerisiyle Solskjaer ve Phelan’ı takıma getirdi.  Sir Bobby Charlton ve David Gill ile birlikte United kulübünün futbol kurulunda yer alan Sir Alex Ferguson’a, Ed Woodward tarafından takıma danışmanlık yapması için de teklif götürüldü. Kabul etmesi dahilinde, takımda geçirdiği 27 senenin verdiği tecrübeyle takıma birçok konuda danışmanlıkta bulunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here